HOMEOPATİ

"Sağlıkta Bütünsel Yaklaşım"

İYİLEŞME KRİZİ / İLK KÖTÜLEŞME NEDİR ?...
Tedavi süresince yasamsal gücün pekiştirilmesi semptomların geçici olarak artmasiyle sonuçlanabilir. Genellikle, bu durum birkaç saatten, birkaç güne kadar uzayabilir, fakat nadir durumlarda işe daha uzun sürebilir.

Ancak hastalardan beklenen en önemli sorumluluk, iyileşme krizi ne olursa olsun, dikkatli ve uyanık olmalarıdır.

Eğer hasta bu olasılığı anlamaz işe bu durum baslangıçta, homeopatik ilacın bir yan etkisi olduğu izlenimini verebilir; bu nedenle, şiddetlendirilmiş semptomlardan kurtulmak için alopatik bir tedavi aramaya yönelik bir eğilim olabilir. Eğer hasta, hastalığın nüksetmesini/tekrarlanmasını asla beklemiyorsa, aynı karışıklık yeniden ortaya çıkabilir. İşte o zaman gerçekten kadın ya da erkek hastanın özel vakası için, tam bir tedaviyi gerçeklestirebilmek amacıyla çesitli ilaçlara gereksinim duyulacagı beklenebilir. Hasta neler olduğunun farkında olabilmelidir ve homeopatın verdigi karara güvenmelidir. Ayrıca, hasta panikten uzak durmalı ve ilerideki gelişmeleri beklemelidir.

Homeopati, sadece ilaç reçete eden hekimler için degil, fakat aynı zamanda hastalar için de emek ve özen isteyen bir yöntemdir. Homeopati, hastaların düşüncesizce alo - patik hekimlerin teşhislerini bildirdiği, haplarını içip sonra da iyileştirdiği bir tedavi yöntemi değildir. Homeopati, bir hayli objektif gözlem, duygusal davranış ve hekimlerin yapmakla yükümlü olduğu hizmete yardımcı olma, müdahale edici faktörlerden kaçınma istekliliğini ve iyileşme krizi süresince sabırlı olma akıllılığını gerektirir. Birçok insan için bu sorumlulukların yerine getirilmesi oldukça kolaydır ve sonuçlar bağıntılı olarak memnuniyet vericidir.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret86113
RadarOPUS