HOMEOPATİ

"Sağlıkta Bütünsel Yaklaşım"

TEDAVİDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR


Dikkat!!! 

Homeopati tedavisinin durmasına ya da zarar görmesine neden olan durumlar: Reçete yazılıp, gelişme başlasa da, hastanın hâlâ sorumlulukları vardır. Homeopatik ilaçların etkisini engelleyebilecek çok sayıda faktörler/etkenler mevcuttur. Bu etken - lebin yokluğunda, ilaçlar gerçekten, aylarca ya da hatta yıllarca etkilerini sürdürebilir - leb, fakat etki kesintiye uğrarsa, bu durum başka bir reçete yazmayı daha da güçleş - irebilir.

Alopatik ilaçlar, en güçlü engelleyici etkenler arasındadırlar. Geçici ağrılar için ara - sıra alınan aspirin bir sorun yaratmaz, fakat ağrı kesicilerin, sakinleştiricilerin, antici - yetiklerin, gebeliği önleyici hapların ve özellikle de kortizonlu ilaçların sürekli kullanımı homeopatik ilaçların etkisini azaltır. Bazen, diş tedavilerinde bile aynı etki görülebilir. Bu nedenle, homeopatik hastalar gerçek acil durumların dışında, diğer tüm terapiler - den uzak durmalıdırlar ve mümkünse, doktoruna danıştıktan sonra bunu yapmalıdır - laf.

Kahve de bir başka genel homeopatik “antidot”tur/panzehirdir. Kahve ilaçların güçlü etkilerine sahip olabilen bir uyarıcı maddedir. Kişisel hassasiyetler büyük çapta dedi - sebilimler, öylesine ki, bazı hastalar için, yoğun olmayan bir fincan hafif kahvenin hiçbir etkisi olmaz, oysa, başka hastalar için bu teshir bile müdahale etmek için yeterli bir nedendir. Bu nedenle, bütün homeopatik hastalar kahveden bütünüyle uzak durmalıdırlar. Kafeinsiz kahve, siyah çay ve tahıl bazlı kahve yerine geçen şeylerin hepsi kabul edilebilirler. Bitki çaylarının tedaviye zararı yoktur.

İlaçların kendilerinin kullanımı, günlük dozlarını alan hastalar için de önemli bir faktör/ etken olabilir. Hatta küçük cam bardakları ya da kağıt zarflar içinde bulunan ilaçlar, direkt ışığa maruz kalması, kuvvetli kokular, özellikle de kesif mentol/okaliptüs ve diğer aroma tik maddelerin kokuları ve aşırı ısı ya da soğuk nedeniyle yok edilebilirler. Bu konuda mentollü her tür ürün örneğin aşırı mentollü diş macunları, ağız gargaraları, sakız, şeker, dil üstü koku giderici stripler, buğuseptil, viks merhem , çin yağı olarak da bilinen tiger balm ve bengay gibi derin nefes aldığınızda göğsünüzde serinlik ve ferahlık hissi yaratan her nevi ürün tedavinizi anında durdurma potansiyeline sahiptir.

Ilaçlar, direk güneş ışığından sakınılmış, ılımlı sıcaklıkta, güçlü kokulardan uzak bir yerde saklanmalıdır.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret86113
RadarOPUS