HOMEOPATİ

"Sağlıkta Bütünsel Yaklaşım"

HASTANIN SORUMLULUĞU


Homeopati tedavisinin başarısı ancak takım çalışması ile sağlanabilir. Homeopatik hekim, hastanın tedavisinin her aşamasında, kesin olarak doğru ilacı seçerken zor bir görevle karsı karşıyadır fakat, hasta da önemli sorumluluklar taşımaktadır. Homeopati güçlü ve etkili bir tedavi yöntemidir, fakat bu terapinin hastadan da bazı istekleri vardır. Hasta pek çok insan tarafından ihmal edilen hayatın değişik alanlarını gözlemlemeyi öğrenmelidir ve bu gözlem tarafsız olarak ve serinkanlılıkla yapılmalıdır.

Hastanın temel görevi, doğal fonksiyonun dışında seyreden her tür sapmayı, reçete yazan kimseye rapor etmektir; bu sapma fiziksel düzeyde olabileceği gibi, zihinsel ve duygusal düzeylerde de olabilir. Homeopatlar kendilerini alopatik tanı koymaya yön - dendiren sadece fiziksel semptomlarla sınırlamazlar. Çok daha önemli olan nokta, hastanın yaşamını her yönüyle ifade eden semptomların kendilerinin geniş ölçüdeki çeşitlilikleridir - ilişkileri, çalışma yaşamının stresleri, çevresel değişikliklere gösterilen tepkiler, gıda özlemleri ya da isteksizliği, cinsel istekler, uyku kalitesi v.b.

Homeopati reçeteleri her zaman tüm organizmanın tedavisini sağlamak amacıyla düzenlenir. Amaç sadece spesifik semptomlardan anlık rahatlamayı değil, vücudun tümünün her düzeyde uyumlu çalışmasını sağlamaktır. Bazen bu süreç haftalar, aylar sürer ve hatta daha ciddi vakalarda işe bir ya da iki yıl sürebilir.

Bir hasta çok fazla sabırsızlık etmemelidir. Hastalar bazen bir mucize olur düşünce - siyse bir homeopata başvururlar ve eğer gelişme umduklarından daha yavaş oluyor - sac, bu kez homeopatiyi kınarlar ve başka bir tedavi yöntemi ararlar. Doğanın yasaları kendi yollarına devam ederler ve bu yasalar sabırsızlığın işlekleriyle daha hızlı ilerle - meçler.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret86113
RadarOPUS