HOMEOPATİ

"Sağlıkta Bütünsel Yaklaşım"

HOMEOPATİ DOĞAL VE YAN ETKİSİZ BİR YÖNTEMDİR...

Homeopatik ilaçlar hastanın “yaşam gücünü” aktive eder. Bu ilaçlar hastanın kendi gücüyle çalıştığı için tümüyle zararsız ve yan etkisizdir bu nedenle de bebekler, hamileler ve yaşlılarda güvenle kullanılır.

Doğru ilacı bulamamış olsak bile, yanlış seçilmiş ilaç hastanın yaşam gücüyle hiçbir şekilde etkiye girmeyeceği için yararlı ya da zararlı herhangi bir etkisi olmayacaktır. Kaldı ki, klasik tıpta doğru ilaçlar bile çoğu zaman kaldırılamayacak sistemik yan etkilere sahiptirler.

İlaçlar hakkındaki “bilimsel” bilgimiz son 50 yıla dayanmaktadır. Ondan önce bütün dünyada homeopatik prensiplere uygun tedaviler yapılmakta ve insanların büyük kısmı iyileşmekteydiler. Son yarım yüzyıla gelince özellikle 2.Dünya savaşından sonra antibiyotiklerin mucizevi akut etkilerinin görülmesi ve kullanımlarının yaygınlaşmasıyla bu ilaçları pazarlamaya yönelik bir ilaç sanayi oluştu, ve diğer bütün alanlarda “organik neden ve bunun antidotu olabilecek ilaç” teoreminin gelişmesiyle bu sanayi devleşti ve ilaç sektörü şu anda savaş sanayinden sonra en çok para kazandıran sektör konumundadır.

30 yıl öncesine kadar aspirinin de nasıl etki ettiğini bilmiyorduk, dolayısıyla homeopatik ilaçların doku düzeyindeki etkilerinin tam anlaşılmamış olması onların klinikte gözlediğimiz etkilerini yok saymamızı gerektirmez.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret86116
RadarOPUS