HOMEOPATİ

"Sağlıkta Bütünsel Yaklaşım"

HOMEOPATİK İLAÇ HAZIRLAMA TEKNİĞİNDEKİ FARK NEDİR ?...
Homeopatik ilaç hazırlama tekniğindeki fark nedir? Yapılan araştırmalar göstermiştir ki doğada bulunan her maddenin içinde gizli bir tür “iç yaşam gücü” bulunur . Eğer bir maddeyi doğru bir şekilde işlemesini bilirsek, bizler bu ‘gücü’ harekete geçirebilir ve kullanabiliriz ki homeopatik ilaçların hazırlanmaları ve tedavi sırasında gösterdikleri etkileri bu esasa dayanmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere Hahneman’ın tüm araştırmaları sürecinde dikkatini çeken iki şey vardı: birincisi, son derece seyreltilmiş remediler (homeopatik ilaçlar) ancak homeopatik olarak potansiyalize edilmişse, yani çalkalama yoluyla enerjileri arttırılmışsa şifa verebiliyordu; ikincisi, bu ilaçlar potansiyalize edildiğinde, orijinal maddenin fark edilebilir bir madde izi içermiyordu. Sonuç olarak şifa verici etki maddesel bir olay olmayıp başka bir etkenle ilgiliydi – enerji!!!

Homeopati tıbbındaki ilaç hazırlama aşamalarında tekrarlanan “seyreltmeler (dilusyon) ve çalkalamalar (succusyon)”, maddede doğası gereği bulunan şifa verici yüksek enerjiyi ortaya çıkarırlar.

Homeopatide, potansiyalize edilmiş remedinin muhteşem şifasına bu işlemler nedeniyle tanık oluyoruz.

Bu bağlamda, ünlü şifacı Paraselsus’un yüzyıllar önce yazmış olduğu ;
“Öz” bir maddeden çıkartılır... İçindeki tüm yabancı maddeler ve dayanıksız kısımları temizlendikten ve en yüksek derecede saflaştırıldıktan sonra, olağanüstü güçlere ve mükemmeliyete ulaşır.... Bu özün içinde büyük saflık vardır ve bu saflık nedeniyle vücudu arındırma yeteneği vardır” tespiti şaşkınlık vericidir.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret86115
RadarOPUS