HOMEOPATİ

"Sağlıkta Bütünsel Yaklaşım"

HOMEOPATİ BELİRTİLERİ "BASKILAYAN" DEĞİL "TEDAVİ EDEN" BİR YÖNTEMDİR.


Homeopati de önemli olan ishal , kusma veya ağrı gibi hastalık belirtilerini tek başına yok etmek değil, bu belirtilerin kaynağını bulup, onu tedavi etmektir. Yani hastalık şikayetleri değil, HASTA’NIN kendisi tedavi edilir. Başarılı bir tedavi için ruhumuzu, zihnimizi ve vücudumuzu bir bütün olarak görmek gerekmedir. Tedavi usulleri içinde bu üç parametrenin hepsini birden toplu olarak göz önüne olan yöntemler HOLİSTİK TIP başlığı altında toplanmaktadır.

Homeopatik ilaçlar, her canlıda mevcut olan kendini iyileştirme yeteneğini seferber ederek, zihin ve vücuttaki doğal kendini ayarlama mekanizmasının daha etkin çalışmasını sağlar. Doğru ilacı seçmek, bu süreci başlatmak için gereken tam doğru anahtarı seçmek gibidir.

Homeopatik görüşmede hastalığın geçmişi ve de hastanın ruhsal durumu, bir ila iki saat arasında sürebilecek bir görüşme sonunda tespit edilir. Hastalığın kaynağı bir dış etkenden (mesela; kaza) gelmiyor işe, hastalığın başlangıcı genel olarak ruhsal ve/veya zihinsel bozukluktan dolayı oluşmuştur. Eğer ruhsal olarak bir insan mutlu ve dayanıklı işe, hayat gücü (bir diğer anlamda bağışıklığı) o kadar kuvvetlidir ki hasta olmaz.

Özet olarak: Hastalıklar sağlık durumunun değişmesinden başka bir şey olmadığına ve kendini semptomlarla belli ettiğine göre, iyileşme de aynı şekilde hastalık durumunun sağlıklı olma yönünde değişmesi olacaktır, ilaçlar kişinin duygularını ve fonksiyonlarını değiştirebilecek güce sahip olmasaydı, hastalığı tedavi edemezdi, hatta ilaçların iyileştirebilme özelliği sadece böyle bir güce bağlı olmalıdır.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret86113
RadarOPUS