HOMEOPATİ

"Sağlıkta Bütünsel Yaklaşım"

ÇOCUKLAR ve YENİ DOĞANLARÇocuklarda görülen grip, öksürük, ateş, kusma, ishal, dizanteri, kolik ağrılar, tonsilit, bronşit, astım, kızamık, suçiçeği, boğmaca, kabakulak, diş çıkarma problemleri, beslenme bozuklukları, vs gibi rahatsızlıklar etkili ve çabuk bir biçimde, her hangi bir yan etki oluşmadan tedavi edilebilir.

Antibiyotik ve diğer ilaçlara göre homeopatik maddeler beslenmeyi engellemezler yada bedenin direncini düşürmezler. Yada herhangi bir alerjiye yada uzun süreli kullanımda bir hasara sebep olmazlar. Hatta çocukların gelişmelerinde onları ileriye taşıyacak bir ivme vazifesi bile görebilirler.

Herhangi bir tadı olmadığı için homeopatik remediler çocuklar tarafından reddedilmezler. Tam aksine homeopatik remediler çocuklar tarafından çok sevilir çünkü ağza alındığında sadece şeker tadı veren, içimi kolay ve lezzetlidirler .

Aynı zamanda homeopati çocuklarda görülen sinirlilik, inatçılık, öfke nöbetleri, korkular, fobiler, zarar verici davranışlar, parmak emme, tırnak yeme, yatağını ıslatma, vb davranış ve karakter bozukluklarında ve fiziksel ve zihinsel engelli çocuklarda da çok etkilidir. Allopatik sistemde viral enfekiyonlar için ikinci bir bakteriyel enfeksiyonu engellemek için antibiyotik vermek dışında etkili bir tedavi yöntemi yokken homeopati, viral enfeksiyonlarda en iyi tedavi yöntemidir. Grip, influenza, kızamık, suçiçeği, viral hepatit, viral menenjit, vb gibi viral enfeksiyonlar homeopati ile çok iyi iyileşirler. Yine burada önemli olan hastaya konmuş mevcut tanı değil, hastanın bu yakınmaları nasıl yaşadığı ve bu rahatsızlık dönemlerinde hastanın bütününü içeren değişikliklerinin bilinmesi gerekmektedir. Bu dönemde gergin mi, kaygılı mı, üzgün mü .. Bu dönemde dışkılamada, terlemede, su içme ve yemek yeme alışkanlıklarındaki değişiklikler.. Bu dönemde uyku değişiklikleri, rüyalar.. Bu dönemdeki ana yakınmayı kötüleştiren ve ilaç almak dışında bu şikayetleri hafifleten durum ve yerlerin olup olmadığı gibi ayrıntılar..

Görüldüğü gibi burada teşhis değil , hastayı diğer bireylerden ayıran farklı yakınmalar homeopati yapılması için gereklidir.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret86116
RadarOPUS